Správná doba pro štěstí je TEĎ.
Správné místo ke štěstí je TADY.
Dětské masáže
moje maličkost
Dětské masáže

Ateliér Chloé

Kosmetika, dětské masáže, ušní a tělové svíčky

Salon zabívající se kosmetikou, masážemi prodejem ušních a tělových svíček

Ušní svíčky

Jak Působí

Při použití ušní svíčky vzniká teplo a podtlak, který se rozšíří na vnitřní ucho. Éterické oleje s teplým dýmem proudí spirálovitě dolu do zvukovodu a uvolní usazený ušní maz. Teplý vzduch proudí směrem nahoru, vzniká podtlak a zvýší se prokrvení. Díky tomu se škodlivé usazeniny snáze uvolňují.

Při hoření pohyby plamene vyvolají vibrace, které jemně masírují bubínek. Stimulují se hluboce uložené, jinými způsoby těžko dostupné akupunkturní body zvukovodu.

Cítíme velmi příjemné intenzivní teplo, vyrovná se tlak v ušních, čelních i vedlejších dutinách. Kdo vyzkoušel ušní svíčku popisuje zlepšení ostrosti sluchu a nepociťoval žádné nepříjemné pocity. Tato nenásilná metoda lidového léčitelství dokáže zmírnit mnoho nepříjemných bolestivých příznaků bez vedlejších účinků.

Ušní svíčku doporučujeme v následujících případech: Akutní a chronická rýma, chřipka
Alergie
Zánět obličejových a čelních dutin
Astma
Bolesti uší, hučení v uších, nedoslýchavost
Kašel, chrapot, zduřené uzliny
Stres, psychická labilita, hyperaktivita
Poruchy čichu
Krční neuralgie, oběhové poruchy
Ochrnutí obličejového nervu


ÚČINNÉ LÁTKY A JEJICH PŮSOBENÍ:
Z molekulární struktury éterických olejů vyplývá, že se snadno vstřebávají pokožkou i sliznicí a rychle se dostávají do krevního oběhu. Jakmile se dostanou do kůže, z tkáňového moku proniknou do cévního systému.
Ušní a tělové svíčky usnadní dopravení vonných molekul k vnitřním orgánům a do lymfatického oběhu. Podporují obranyschopnost organizmu, látkovou výměnu i obnovu buněk, tím zlehčují následky zánětů na naše tělo.

VČELÍ VOSK:
má baktericidní a protizánětlivý účinek. Zklidňuje pokožku a podněcuje krevní oběh. Antialergen. Má zjemňující, vypínací a regenerační účinek na pokožku.  

HEŘMÁNEK ŘÍMSKÝ:
má protizánětlivý, antibakteriální účinek. Uvolňuje křeče a bolesti hlavy, svalů. Zvlášť doporučujeme při menstruačních potížích. Vhodný při depresi, nespavosti i zažívacích problémech.

LEVANDULE:
vysoce účinná při potížích dýchacího ústrojí. Tlumí projevy angíny a bolestí v krku. Uvolňuje nahromaděné hleny vedlejších dutin. Odstraňuje svalové bolesti a křeče. Její osvěžující vůně navozuje harmonii a klidný spánek. Posiluje imunitní systém. Doporučujeme při bolestech hlavy a vysokém krevním tlaku.

MATEŘÍDOUŠKA:
doporučujeme při potížích s dýchacími cestami, má silný antiseptický a baktericidní účinek. Vhodná na zmírnění zažívacích a revmatických potížích, nervozitě, vyčerpání. Nevhodná pro těhotné a epileptiky.

YLANG- YLANG:
má silný antidepresivní účinek, povzbuzuje pohlavní pud. Doporučujeme při problémech: nervozita, vysoký krevní tlak, bušení srdce, problémy v sexuální oblasti, bolesti hlavy, menstruační poruchy. Kontraindikace: nízký krevní tlak!

EUKALYPT:
především využíváme při nemocech dýchacích cest a tlumení bolesti. Silné antiseptikum ale také antidepresivum. Pomáhá při kašli, migrénách, nachlazení a v neposlední řadě při léčení revma.

ŠALVĚJ:
posiluje nervový systém. Doporučujeme při nachlazení, kataru, angíně. Účinně působí na zvýšení sexuální touhy, čistící cyklus žen, frigiditu, zlepšuje trávení a metabolické procesy. Navozuje psychickou rovnováhu, odhání pocity strachu.


NÁVOD K POUŽITÍ

Připravte si pomůcky k svíčkování uší: 2 ks ušních svíček (vždy ošetříme obě uši), misku s vodou k uhašení svíčky, větší ručník nebo prostěradlo na ochranu vlasů a ramen, zápalky. Zkontrolujte zda je gáza na svém místě uvnitř svíčky!

Ošetřovanou osobu položíme na bok tak, abychom úkon mohli provést pohodlně a zvukovod byl ve svislé poloze. Pacient by se měl cítit co nejpohodlněji. Dodržujme pravidla při zacházení s otevřeným ohněm, abychom zabránili nebezpečí. Vlasy a ramena přikryjeme ručníkem nebo prostěradlem.

Zapálíme širší konec svíčky neopatřený gázovým filtrem.

Užší konec opatrně zasuneme do ucha tak aby spodem neunikal dým. Pokud spodem svíčky uniká dým, svíčkou lehce pootáčíme do té doby dokud nepřestane.

Svíčku necháme dohořet k zelenému označení  a uhasíme v misce s vodou. (Pozor při manipulaci s otevřeným ohněm.)

Po ošetření necháme pacienta 10-15 minut odpočívat. Vždy ošetříme obě uši i když se problém týká jen jednoho ucha. Po ošetření minimálně 1 den necestujte letadlem a nepotápějte se. Nedoporučujeme ani návštěvu koupaliště. Ideální doba je 7 dní
Dětské masáže