Správná doba pro štěstí je TEĎ.
Správné místo ke štěstí je TADY.
Dětské masáže
moje maličkost
Dětské masáže

Ateliér Chloé

Kosmetika, dětské masáže, ušní a tělové svíčky

Salon zabívající se kosmetikou, masážemi prodejem ušních a tělových svíček

Kurz masáží kojenců a dětí

Láska v našich dlaních

Už v prenatálním vývoji dítě vnímá matčin hlas, její duševní rozpoložení, poslouchá „ její muziku”. Bezpočet stresů v našem uspěchaném světě a často i nedostatek lásky v partnerském a rodinném životě způsobují, že se tolik dětí rodí s lehkou mozkovou dysfunkcí, později se u mnohých z nich projeví dysgrafie, dyslexie, dyskalkulie. V řadě případů si můžeme pomoci sami. Kdo jiný zná lépe naše dítě než my? Masáž zbavuje děti napětí, celý organismus se dobře okysličuje, děti budou odolnější vůči nemocem, klidnější a vyrovnanější.Účinky této masážní techniky:odstranění poporodního traumatu
prohloubení vazby mezi rodiči a dětmi
zvýšení nebo snížení svalového napětí
rozvoj motoriky
zlepšení stavu astmatiků, alergiků, ekzematiků
vylepšení dysgrafie, dyslexie a částečně i Downova syndromu nebo autismu.


Děti se učí relaxovat, soustředit, lépe spolupracují a lépe usínají; jsou odolnější vůči nemocem i škodlivým vlivům okolního prostředí.

Druhy kurzů:
Cyklický: 2 sezení po týdnu (1 sezení = 2 hodiny)
Individuální: dle telefonické dohody
Cena za kurz: 1 500 Kč

Na kurzu obdržíte materiály s masážními tahy a vhodnou aromaterapií

Masáže kojenců a dětí

Pečovat o dítě neznamená jen zajistit mu dostatek potravy, oblečení, spánek, hygienu, zdravotní péči, výchovu, vzdělání. Je toho tolik, a přece to nestačí. Dítě potřebuje pohlazení, dotek, lásku, povzbuzení. Od začátku. Jak často se stává, že žena první měsíc či dva ani neví, že čeká miminko. Potom se řeší otázka, zda je očekávané dítě chtěné. A přitom se už od početí tvoří nový člověk…
A po porodu?
Dítě se prodere z teplého, konejšivého, houpajícího se bezpečí maminčina lůna do studeného, hlučného světa, a najednou je na všechno samo. Mnohdy mu není ani dopřáno, aby bezprostředně po porodu leželo na maminčině těle, cítilo její teplo, vůni a mohlo sát její mléko…
V dnešní době prožívá řada žen rizikové těhotenství zakončené předčasnými nebo komplikovanými porody. To samozřejmě ovlivňuje nejen jejich psychiku ale i psychiku novorozených dětí.

DOTEK

Pro lidi, stejně jako pro mnohé další živočichy, má dotek zásadní životní význam. Dodává pocit tepla, jistoty, lásky.
Ze všech smyslů se nejdříve rozvíjí hmat. Děti zkoumají a objevují svět kolem sebe především hmatem. Mazlení a hlazení, jehož se nám v dětství dostává v nás podporují jistotu, že nás někdo přijímá a miluje.

VAZBA

Vazba je dynamický vztah, síla, která spojuje zdánlivě oddělené. Němečtí psychologové Konel a Klaus definují vazbu jako „jedinečný vztah mezi dvěma lidmi, který je zvláštní a trvá v čase“. Na tvorbě vazby se podílejí všechny naše smysly: kontakt očima, dotýkání, hlas a zvuk, vůně, mateřské mléko, práce s energií.

MUZIKOTERAPIE

Moderní přístroje potvrzují vliv zvuků a tónů na lidskou psychiku.
…dokumentují neuvěřitelnou schopnost lidského organizmu reagovat na zvukové podněty a synchronizovat s nimi rytmus dechu, srdeční tep, frekvenci mozkových vln. Výzkumy přesvědčivě dokazují, že hudba působí nejen na nervový systém ale i na jednotlivé orgány v těle. Vibrace pociťuje celé naše tělo.
Relaxační hudba pro děti uvolňuje tělo i mysl a naladí organizmus na láskyplné působení masáže.

ÚČINKY MASÁŽE

Tato technika může zlepšit vzájemné vztahy mezi rodiči a dětmi i mezi všemi členy rodiny navzájem. Jde o jemné hlazení, při němž se nevyvíjí tlak, proto touto masáží nelze ublížit.
Uvedená metoda obsahuje 3 druhy dětských masáží. První jsou tradiční indické masáže, další jsou masážní metody pocházející ze Švédska a jako třetí uvádím masáž chodidla, jež se vyvinula z reflexních masážních technik.
Masáž je sestavou velmi jemného a citlivého masírování dětského těla. Tato masážní technika stimuluje a zlepšuje krevní oběh, zlepšuje dýchání, celý organizmus se dobře okysličuje, posilují se hrudní svaly. Zlepšuje se koordinace pohybů, má vliv na uvolnění a zpevnění svalstva. Vy i děti se naučíte relaxovat, soustředit se, zlepší se spánkový rytmus dětí.
Prožíváme-li stres, produkují naše žlázy adrenokortikotropní hormon ACTH. Tělo dítěte se před narozením připravuje na porodní stres a je hormonem ACTH zaplaveno. Děti v nemocnici měly vysokou hladinu ACTH ještě dva až tři týdny po narození, zatímco děti, které se narodily v přirozeném prostředí, nebyly odtrženy od matky, snížily tuto hladinu již za 24 hodin!!

Láskyplná masáž může být pro vás i vaše dítě cestou k uklidnění, rovnováze a harmonii, cestou ke zdraví.

Dětské masáže Dětské masáže Dětské masáže