Správná doba pro štěstí je TEĎ.
Správné místo ke štěstí je TADY.
Dětské masáže
moje maličkost
Dětské masáže

Ateliér Chloé

Kosmetika, dětské masáže, ušní a tělové svíčky

Salon zabívající se kosmetikou, masážemi prodejem ušních a tělových svíček

Tělové svíčky

Jak působí

Svíčku přiložíme na místo, které chceme ošetřit (přímo na pokožku nad uložený orgán) nebo čakru. Teplo, podtlak a výpary pronikají do hlubších vrstev tkáně a stimulují nervová ukončení i energetické dráhy. Pomocí tělové svíčky můžeme dráždit akupunkturní body dostupné touto metodou. Bioenergetický účinek pomáhá spravit deformity v složitém energetickém systému organizmu způsobené vnějšími vlivy, anomáliemi a nemocemi.
Tato nenásilná metoda lidového léčitelství dokáže zmírnit mnoho nepříjemných bolestivých příznaků bez vedlejších účinků

Doporučené použití tělové svíčky: Zmírnění bolesti
Poruchy metabolismu
Uvolnění energetických bloků
Bolesti hlavy, migrény
Napětí, stres, nervozita
Bolesti pohybového aparátu
Podpora detoxikace
Čištění dýchacích cest
Problémy pohlavních orgánů
Bolesti kloubů, revma


ÚČINNÉ LÁTKY A JEJICH PŮSOBENÍ:

Z molekulární struktury éterických olejů vyplývá, že se snadno vstřebávají pokožkou i sliznicí a rychle se dostávají do krevního oběhu. Jakmile se dostanou do kůže, z tkáňového moku proniknou do cévního systému.
Ušní a tělové svíčky usnadní dopravení vonných molekul k vnitřním orgánům a do lymfatického oběhu. Podporují obranyschopnost organizmu, látkovou výměnu i obnovu buněk, tím zlehčují následky zánětů na naše tělo.

VČELÍ VOSK:
má baktericidní a protizánětlivý účinek. Zklidňuje pokožku a podněcuje krevní oběh. Antialergen. Má zjemňující, vypínací a regenerační účinek na pokožku.

HEŘMÁNEK ŘÍMSKÝ:
má protizánětlivý, antibakteriální účinek. Uvolňuje křeče a bolesti hlavy, svalů. Zvlášť doporučujeme při menstruačních potížích. Vhodný při depresi, nespavosti i zažívacích problémech.  

LEVANDULE:
vysoce účinná při potížích dýchacího ústrojí. Tlumí projevy angíny a bolestí v krku. Uvolňuje nahromaděné hleny vedlejších dutin. Odstraňuje svalové bolesti a křeče. Její osvěžující vůně navozuje harmonii a klidný spánek. Posiluje imunitní systém. Doporučujeme při bolestech hlavy a vysokém krevním tlaku.  

MATEŘÍDOUŠKA:
doporučujeme při potížích s dýchacími cestami, má silný antiseptický a baktericidní účinek. Vhodná na zmírnění zažívacích a revmatických potížích, nervozitě, vyčerpání. Nevhodná pro těhotné a epileptiky.

YLANG- YLANG:
má silný antidepresivní účinek, povzbuzuje pohlavní pud. Doporučujeme při problémech: nervozita, vysoký krevní tlak, bušení srdce, problémy v sexuální oblasti, bolesti hlavy, menstruační poruchy. Kontraindikace: nízký krevní tlak!

EUKALYPT:
především využíváme při nemocech dýchacích cest a tlumení bolesti. Silné antiseptikum ale také antidepresivum. Pomáhá při kašli, migrénách, nachlazení a v neposlední řadě při léčení revma.

ŠALVĚJ:
posiluje nervový systém. Doporučujeme při nachlazení, kataru, angíně. Účinně působí na zvýšení sexuální touhy, čistící cyklus žen, frigiditu, zlepšuje trávení a metabolické procesy. Navozuje psychickou rovnováhu, odhání pocity strachu.

NÁVOD K POUŽITÍ

Připravte si pomůcky k svíčkování: 1 ks tělové svíčky, misku s vodou k uhašení svíčky, větší ručník nebo prostěradlo na ochranu okolní ošetřovaného místa, zápalky. Zkontrolujte zda je gáza na svém místě uvnitř svíčky!
Pacienta položíme tak, aby ošetřovaná plocha ležela vodorovně a byla snadno dostupná.  Dodržujme pravidla při zacházení s otevřeným ohněm, abychom úkon provedli bezpečně. Okolí ošetřovaného místa přikryjeme ručníkem nebo prostěradlem. Zapálíme tu část svíčky, která neobsahuje filtr.
Druhý konec svíčky opatřený gázovým filtrem přiložíme na požadované místo. Pokud spodem svíčky uniká dým, tak dlouho manipulujeme se svíčkou dokud dým přestane unikat.
Svíčku necháme dohořet k zelenému označení  a uhasíme v misce s vodou. (Pozor při manipulaci s otevřeným ohněm.) Po ukončení procedury doporučujeme 10-15 minutový odpočinek.

HARMONIZACE ČAKER

V lidském těle se nachází ENERGETICKÁ CENTRA tzv.čakry. Rozeznáváme jich 7 hlavních:

1.  ZÁKLADNÍ čakra se nachází v dolní části páteře mezi pohlavními orgány a konečníkem.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s touto čakrou?
Hemeroidy, ischias, ledvinové kameny, vysoký a nízký tlak, průjem nebo zácpa, zánět dásní, chřipka, studené končetiny, potíže s páteří a močením.

• Harmonizace 1. čakry pomocí tělové svíčky:
pacient leží na břiše a svíčku přiložíme na kostrč. Zmírňuje potíže s hemeroidy. Nejlepších výsledků dosahujeme pokud je pacient schopen aplikovat svíčku přímo na zlatou žílu. (nikdy ne na krvácející).


2. SAKRÁLNÍ čakra se nachází mezi pohlavními orgány a pupíkem.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s touto čakrou?
Poruchy orgasmu, menstruační problémy, křeče, mykózy, nadváha, problémy s vaječníky, u muže varlaty, impotence.

• Harmonizace druhé čakry pomocí tělové svíčky:
svíčku přiložíme na místo, které se nachází 10 cm pod pupíkem. Můžeme použít jako doplňkovou péči při zánětu vaječníků, frigiditě, u muže prostaty. Vhodná při impotenci, potížích s erekcí


3. SOLAR PLEXUS čakra se nachází mezi pupíkem a spodní části hrudní kosti.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s touto čakrou?
Žaludeční vředy, poruchy trávení, potíže se žlučníkem a játry, cukrovka, problémy očí.

• Harmonizace třetí čakry pomocí tělové svíčky:
pacient leží na zádech. Ve směru hodinových ručiček několik minut masírujeme břicho v oblasti pupíku, čímž změkčíme a uvolníme lymfatické uzlíky. Svíčku aplikujeme do pupíku, tím zlepšíme funkci vnitřních orgánů nacházejících se v této oblasti a také imunitního systému. Zvlášť se hodí při žaludeční neuróze.


4. SRDEČNÍ čakra se nachází uprostřed hrudníku v oblasti srdce.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti se srdeční čakrou?
Astma, ekzémy, rakovina, senná rýma, onemocnění srdce, vysoký krevní tlak, poruchy imunitního systému, autoimunita.
• Harmonizace čtvrté čakry pomocí tělové svíčky: pacient leží na zádech. Svíčku přiložíme přímo na hrudní kost. Vhodná doplňková péče při astmatu a alergiích.


5. KRČNÍ čakra se nachází v oblasti krční jamky.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s krční čakrou?
Astma, nachlazení, kašel, angína, ušní potíže, problémy se štítnou žlázou a jazykem, sklerosa multiplex, zápach z úst, plicní onemocnění.

• Čištění páté čakry pomocí tělové svíčky: pacient leží na zádech, svíčku přiložíme do krční jamky pod ohryzek. Pomáhá při léčení horních dýchacích cest, mandlí a horečky.


6. TŘETÍ OKO najdeme mezi obočím.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s čakrou třetího oka?
Poruchy učení, noční múry, bolesti hlavy, migrény, krátko- a dalekozrakost, zelený zákal.

• Čištění šesté čakry pomocí tělové svíčky: svíčku přiložíme na čelo. Zlepšíme intuici, čistíme mysl. Doporučujeme při bolesti hlavy a zánětu čelních dutin.


7. KORUNNÍ čakra se nachází na temeni hlavy.

Jaké poruchy mohou nastat v souvislosti s čakrou korunní? Deprese a bolesti hlavy.

• Čištění sedmé čakry pomocí tělové svíčky:
svíčku přiložíme mezi 6-7.krční obratel tak, že pacient se opře o ruce a položí si hlavu na stůl. Tím se otevřou obratle a energie může lépe proudit.

NA NAŠEM TĚLE SE NACHÁZÍ VÍCE VEDLEJŠÍCH ČAKER. NEJVÝZNAMNĚJŠÍ NAJDEME UPROSTŘED DLANÍ A PLOSEK NOHOU.

Dětské masáže